VIP Turizm
Bloon
BLOON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ
Güvenlik
Uçmak istediğiniz zaman lütfen bize bildirin. VIP Turizm talebinizi yerine getirmek için sizinle irtibata geçecek ve özel seçenekleri sunacaktır. Faydalanabileceğiniz bazı özel seçenekler:

Bloon'un diğer uzay yolculuğu seyahatlerinden farkı
Bloon tasarlandığı günden itibaren özel seyahat amacı taşıyan ilk sistem. Diğer seçenekler yörünge ve yörünge altındaki seyahatleri kapsıyor. Yörüngesel seyahatler 10 kat ve yörünge altı seyahat Bloon'dan 3 kat daha yüksek irtifaya çıksa da, Bloon çevreye zarar vermeden, 21. yüzyıl uzay yolcularının görmeyi amaçladığı temel manzaraları görebilecek kadar yüksek uçuş sağlıyor. Ayrıca Uzay manzaralarının görüş süresi de farklı. Yörünge altı için 7 dakika, yörünge çevresi için birkaç gün ve Bloon için 2 saat. Ayrıca diğer bir fark da, diğer seyahat türleri aslında füze teknolojisi ve hükümet programlarının parçaları olmasıdır. Bu yüzden yüksek hız, patlayıcı kimyasallar, karmaşık eğitim ve çevresel konular içeriyorlar.

Balonun tercih edilmesinin sebebi

Güvenlik, deneyim ve çevresel etkilerden dolayı. İlk olarak; kanatlı roketlerin Dünya’nın atmosferine girişi balona göre daha zordur. Balona ek olarak bir bölme daha ekleyerek daha rahat ve hoş bir seyahat sağlıyoruz. İkincisi ise; balon bize Dünya’yı izlememize daha uzun sürelerde izin verir. Bu koşuşturma ile geçecek bir tur değil, tadını sonuna kadar çıkaracağınız bir seyahat olacak.


Uçuş sağlığınızı etkilemeyecek

Eğer daha önceden uçak seyahati yaptıysanız Bloon ile uçarken de bir problem yaşamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu seyahati gerçekleştirirken hiç bir ekstra ilaç almanıza gereksinim yok. Biz sadece uçuş öncesi sağlınızın yerinde olup olmadığının kontrolü amacıyla bir check-up’ tan geçmenizi öneriyoruz. Çünkü hem siz hem diğer yolcular güven içinde seyahat edebilsinler.


Herhangi bir yaş veya sağlık sınırlaması yok
Sağlığı yerinde herkes bu yolculuğa çıkabilir. Sadece 16 yaşından küçük yolcuların ise ailelerinden refakatname almaları gerekmektedir.

Özel bir eğitime gerek yok
Balon uçuşunun basit doğasından ötürü, seyahat edecek kişilerin eğitimi bir günden az sürüyor. Büyük bir çekim kuvvetinin olmaması da alınması gereken eğitim süresini önemli ölçüde azaltıyor. Uçuştan bir önceki akşam üzeri, yolcuların Bloon'un güvenlik sistemlerine aşina olmasını sağlamak için 2 saatlik bir eğitim düzenleniyor.

Program
Uçuş, uzay hakkında bilimsel bir brifing, güvenlik eğitimi ve balona yakın mesafedeki son teknoloji bir tesiste bir gece tam pansiyon konaklama ve uçuşun olduğu gün transferi içermektedir. Ayrıca kişisel deneyimlerinizin video kaydını da alabilirsiniz.

Kişiye Özel Balon Deneyimi

Evet, bu mümkün ! Her balon seyahati ve her balon yolcusu ayrıdır.. Aşağıdaki maddelerden bazıları ya da hepsi seyahatinizi özel kılmak için mümkündür.
•          Özel bir noktaya uçmak
•          Teleskop getirmek
•          Güneş tutulmasını izlemek
•          Emekli bir astronot ile uçmak
•          Balon’un içini ve/veya dışını özel olarak tasarlamak
•          Michelin’den 3 yıldızlı bir şeften bir öğün
•          Balonu sadece 2 kişi için rezerve etmek
•          Yüksek irtifa balon pilotaj eğitimiUçuş Yeri
Bloon, uçuşu her yerden gerçekleştirmeye uygun dizayn edilmişti. Uçuşun gerçekleşeceği yer resmi kurumlar tarafından da onaylandıktan sonra yolculara bildirilir.

Uçuş Süresi
Kalkıştan inişe yaklaşık 4 saat sürüyor. 1 saatlik bir yükselişin ardından 36 km irtifada yaklaşık 2 saat seyahat ediyor ve bunu 1 saatlik bir yumuşak iniş takip ediyor. Bu irtifa, en güzel manzara olanağını sunduğu için seçilmiştir. Ayrıca seyahat edenlere yolculuk öncesi ve sonrası bilgilendirme yapılıyor. Uçulan sürenin tamamında, uzman pilotlar keyifli bir yolculuk için yanınızda olacak.

Görecekleriniz
Koltuğunuzdan Dünya'nın eğikliğini, atmosfer tabakasını, gün ışığında dahi ışıl ışıl olan gökyüzünü ve dünyanın düz olmadığını göreceksiniz.

Uçuş esnasında yer çekimsiz ortam
Balon, yolcuları 25 saniye kadar yer çekimsiz ortamda uçurabilir. Yer çekimsiz ortamda uçmak tamamen sizin isteğinize bağlıdır. Uçuşumuzda farklı seviyelerde yer çekimi sunulabilmektedir. Sıfır yer çekimi sizlere eğlenceli dakikalar yaşatabilir. İrtifamız ne olursa olsun yer çekimini, yolcuların isteğine göre ayarlanabilir. Bloon'un gövdesi basınçlıdır ve seyahat edenlere rahat bir ortam sağlar. Bloon uçtuğunda en az bir sıcak hava balonu kadar güvenlidir.

Yolcu Kapasitesi

En fazla 4 yolcu ve 1 pilot şeklinde seyahatler gerçekleşecektir. Kabin 2+2 kişilik ayrılabilmektedir.


Rehberlik Hizmeti
Pilotlar uçuşun bilimsel tarafları konusunda bilgili ve eğitimli. Yorumları ve açıklamaları, deneyimin eksiksiz olması için her bir yolcu grubunun bilgisine ve ilgi alanına göre uyarlanacak. Ancak siz istediğiniz takdirde, istek üzerine ilgili bilim adamları veya profesyonel astronotlar da uçuşa katılabilir.

Koltuk numarası
Bu tamamen size kalmıştır. Eğer ki ilk uçmak isteyenlerdenseniz elinizi çabuk tutmanız gerekecektir. Çünkü ilk gelen ilk uçar !

Bireysel uçuş ya da grup uçuşları
Hayattaki en değerli anılar başkaları ile paylaşılan anılardır. Yol arkadaşlarınızı yanınızda getirerek 4 kişilik maksimum kapasiteye ulaşarak tüm yol arkadaşlarınız tanıdık çevreden olabilir. Tek yolcuların uçuş arkadaşlarınızı seçme şansı maalesef bulunmamaktadır.

Çocuklarla Uçuş
Çocukların kendi dünyalarını,vizyonunu geliştirmesi için tartışmasız en iyi gezi bu olacaktır. Sadece 16 yaşın altındaki çocuklar ebeveynleri ile seyahat etmek zorundadırlar.

Uçuş Tarihi

2010 yılında yapılan rezervasyonlarda; en erken 2013, en geç 2015’de hareket edilebilecektir. Uçuşunuzun kesin tarihi  hem sizin,  hem de güvenlik için uygulanacak kapsamlı test programının onayına bağlı olacaktır. Tam güvenlik ilk şartımız. Ancak kesin bir şey var ki : İlklerin arasında olacaksınız.


Gizlilik
Gizlilik bizim için çok önemli. Bizimle kontak kurduğunuz andan itibaren her türlü kişisel bilgiyi en üst seviyede gizlilikle saklayacağız.
Copyright ©  | VIP TURIZM - Tüm Hakları Saklıdır