VIP Turizm
Bloon
LYNX ................................................................................................

X-Cor Lynx
Doğrusunu söylemek gerekirse X-Cor Lynx özel bir keşiftir. Yolcularına en üst düzeyde deneyim yaşatmak üzere dikkat çekici bir çok özellik nedeniyle seçilmiştir.
 
Yolcu Değilsiniz, İkinci Pilotsunuz
Lynx en fazla iki kişi taşımaktadır: astronot pilot ve siz. Tüm iletişimin bir parçası olarak ve pilotun tüm hareketlerini izleyerek sadece taşınan bir nesne değil görevin gerçek bir parçası olursunuz. Az kalsın unutuyorduk; bu aynı zamanda size bir ‘çağrı kodu’ verileceği anlamına gelir. Ve tıpkı diğer tüm pilotlar gibi, bu konuda kimseye tek kelime söylememelisiniz.
 
Koskocaman ve 5m2 Genişliğinde Bir Pencere
Şimdiye kadarki uçak seyahatlerinizde sadece küçük bir pencereden yeryüzünü izleme şansına sahip oldunuz.  Lynx’in pilot kabini oldukça büyüktür ve bu özellik onu dünyanın en çekici tiyatrosu (ve daha da ötesi) haline getirir. Görüş alanınız Brezilya’dan Florida’ya kadar uzanır, bu arada hiçbir şey işitmezsiniz. Kısacası size eşlik eden tek şey sessizliktir.
 
Kendinden Tahriklidir
X-Cor Lynx, belirli bir irtifadan başka bir irtifaya fırlatılmak için bir ana gemiyi bağlı olmaya gereksinim duymaz. Lynx’in tahrik gücü, onu hareketini ilk saniyeden itibaren olağanüstü hıza kavuşturur. T+60 saniyede Mach 1’e, T+180 saniyede Mach 3’e ulaşırsınız.

Basittir
Lynx, KISS prensibine dayalı olarak tasarlanmıştır: oldukça temel ve basittir. Bu, onun kullanımını güvenli ve ekonomik kılar. Bu sayede uzay seyahatini olabildiğince fazla insan erişilebilir kılacak ucuzlukta bilet fiyatı ile karşınızdayız.

Sürdürülebilirdir
Olabildiğince çevre dostu bir uzay aracı inşa etmek için büyük bir enerji sarf edilmiştir. Bu süreçte, hafif uçak malzemelerin yanı sıra biyoyakıtlar ve yeniden kullanılabilir roket tahrik sistemleri kullanılmıştır. Gerçekten de Lynx motoru tek seferlik değil 5000’den fazla uçuşta kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.

Bir Planörden Daha Fazlası
Maksimum irtifa olan 103 km’ye ulaşıldıktan sonra Lynx yeryüzüne doğru süzülmeye başlar. Bununla birlikte, Lynx’in benzersiz özelliklerinden birisi şudur: pilot isterse motor uçuş esnasında tekrar devreye sokulabilir. Bu özelik, esneklik ve uçuş  emniyeti bakımından çok büyük bir avantajdır.

Bilimsel Bir Platformdur
Lynx hemen hemen her uçuşta bilimsel programlar taşıyacaktır. Bu nedenle, bir yandan bu muhteşem deneyimin tadını çıkarırken aynı zamanda insanlığın gelişimine katkıda bulunacak bilimsel bir araştırmanın parçası olacaksınız.


MultimedyaFotoğraflar


Videolar

HaberlerHaberler


Basın


Copyright ©  | VIP TURIZM - Tüm Hakları Saklıdır