VIP Turizm
Bloon
UÇUŞ EĞİTİMİ ...................................................................................

X-Cor Lynx  Eğitim Programları
Uzaya gitmek pikniğe gitmek değildir. Uzay uçuşunuza eksiksiz bir şekilde hazır hale gelmeniz için ücretsiz olarak sağlanan hazırlık programının yanı sıra isteğe bağlı SXC Eğitim’ine katılabilirsiniz.
 
Görev Taktikleri Kursu (Zorunlu)
Uzaya giderken ihtiyaç duyacağınız her şeyi size öğretilecek. Profesyonel eğitmenler sizin için uzay seferiniz hakkında bilgi edinirken, aynı zamanda eğlenebileceğiniz, kişiye özel bir paket hazırladılar.
 
G-Merkezkaç Eğitimi
Yerçekiminin merkezkaç etkisine girilmesi, yüksek G seviyelerinin ve daha da önemlisi bunlar için nasıl hazır hale gelineceğinin ortaya konmasına hizmet eder. Çünkü atmosfere yeniden giriş esnasında Lynx yüksek G seviyelerini yaşatacak ve bu da başınızı ve kollarınızı normalden daha ağır hissetmenize neden olacaktır. Bu yeniden girişin sonunda, Lynx aşırı derecede enerji kaybetmek zorunda kalacak ve bu dönüş manevrası esnasında birkaç saniyeliğine 4.5 G‘yi yaşayacaksınız. G-Merkezkaç Eğitimi sırasında uzun bir kutbun ucunda daire çizerek uçan bir taşıtın kokpitine oturtulacaksınız. Yüksek G seviyeleri (4.5 G’ye kadar) yaşayacaksınız ve bu sırada profesyonel eğitmenlerimiz bu G seviyelerine uyum sağlamanız için size çeşitli basit teknikler öğretecekler. Ve siz de bu seviyelerin tadını çıkaracaksınız! Bu teknikler sayesinde Lynx uzay gemisindeki deneyiminizi optimize etmeye hazır hale gelmiş olacaksınız.
 
L-39 Albatross Jetinde Uçuş
L-39 Albatross, tek motorlu ve tandem koltuklu bir jet eğitim uçağıdır. Bu yüksek performanslı jet, Lynx Mk II’de uzay uçuşuna hazırlık için ideal bir araç olacak şekilde düzenlenmiştir. Eğitim uçuşu esnasında arka koltukta, profesyonel eğitmen pilotumuzun arkasında oturarak yüksek performanslı hava taşıtlarını kullanmak, kask takmak hatta G’nin bir kısmını çekmek konusunda deneyim kazanacaksınız. Bu eğitim görevi esnasında, uzay uçuşunuzun en önemli aşamalarının simülasyonunu yapmaktayız; bu şekilde gerçek uzay uçuşuna hazır hale geleceksiniz. Bu muhteşem deneyimle uzay uçuşunuzdan alacağınız tadı maksimum seviyeye çıkarabileceksiniz.
 
Basınçlı Kabin
Basınçlı Kabin Eğitimi, Lynx Mk II’nin ortamına aşina hale gelmek ve beklenmedik koşullar karşısında hazırlıklı olmak açısından önem taşır. Basınçlı kabinde yüksek irtifalarda basıncın insan vücudu üzerinde ne gibi etkilere sahip olduğunu tecrübe edeceksiniz.Özel olarak hazırlanmış bir tankta profesyonel eğitmenlerimizle birlikte oturacaksınız.Yaklaşık 10 km irtifada temsili uçacak ve bu sırada yüksek irtifalı ortamın çeşitli görüntü örneklemelerini yaşayacaksınız. Sizin için ayrıca ani bir basınç düşüşünün simülasyonunu gerçekleştirilecek. Bu sizin için hem muhteşem bir öğrenme deneyimi hem de uzay uçuşunuz için son hazırlık anlamına geliyor.
 
Sıfır Yerçekimli (G) Uçuş
Bu eğitimde sıfır yerçekimi olgusunu tecrübe edeceksiniz. Sıfır Yerçekimli veya parabolik uçuşlar, sıfır yerçekiminin simülasyonunu yapmak üzere özel olarak donatılmış bir hava aracında yapılan uçuşlardır. Özel manevralar esnasında, tek seferde yaklaşık 50 saniye süresince sıfır yer çekiminde kalacaksınız; bu durum parabol olarak adlandırılmaktadır. Bu durum her uçuşta 20-30 defa tekrarlanabilir. Yerçekiminin sıfıra indiği kısa sürelerde uzayda tecrübe edilen sıfır yer çekimi durumunun aynısını yaşayacaksınız. Kabin boyunca özgürce boşlukta yüzebilecek, çeşitli görevleri yerine getirmek üzere eğitilecek ve uzay göreviniz için hazır hale getirileceksiniz.
 
Desdemona Simülatörü

Desdemona simülatörü en son teknolojiyi kullanan bir simülatör olup kendi türünde benzersizdir. Avusturya kökenli AMST ve TNO firması tarafından inşa edilmiş olup Hollanda’nın Soesterberg bölgesinde bulunmaktadır. Bu simülatör hem tam hareketli hem de 3,3 G’ye kadar her türlü yerçekimi kuvvetini üretebilecek kapasiteye sahip ilk simülatördür. Kokpitte yaklaşık 180 derecelik bir görüş açısı sağlayan, Astronota tahsis edilmiş yüksek çözünürlüklü gelişkin bir simülasyon cihazı bulunmaktadır. Bu cihaz, yörünge-altı uzay uçuşu konusunda gerçeğe oldukça yakın bir simülasyon olanağı sunmaktadır. Dünyanın hiçbir yerinde bu seviyede yüksek performanslı bir simülasyon olanağı sağlayan başka bir simülatör yoktur.

MultimedyaFotoğraflar


Videolar

HaberlerHaberler


Basın


Copyright ©  | VIP TURIZM - Tüm Hakları Saklıdır